• Wpisów: 28
  • Średnio co: 44 dni
  • Ostatni wpis: 182 dni temu, 19:17
  • Licznik odwiedzin: 11 104 / 1300 dni
 
szkielet22023
 
Cześć.
Dzisiaj przychodzę z bardzo nie przyjemnym wpisem, ponieważ jest on związany ,ze szkołą. Która jak wiadomo rozpoczyna się jutro :/ Wciąż nie mogę uwierzyć ,że jutro pierwszy września, przecież kilka dni temu rozpoczynały się wakacje. Cieszę się , bo będę mogła spotykać się z przyjaciółmi,ale boję się ,że nie dam rady z nauką :/
W dzisiejszym BACK TO SCHOOL,dam kilka , przydatnych rad jak dobrze wypaść tego pierwszego dnia, no bo jak wiadomo pierwsze wrażenie robi się tylko raz :)
Niektóre punkty będą bardzo banalne,ale często ludzie o nich zapominają. Więc przejdźmy do wpisu.

1. UBIÓR -Trzeba dobrze się zaprezentować, bo jak wiadomo ludzie są wzrokowcami, i pierwszą rzeczą na jaką zwrócą uwagę jest ubiór. Nie mówię tu o tym,że musicie mieć markowe rzeczy, sukienka za 1000 zł, buty za 500 no i makijaż tylko produktami z maka. Chodzi o to,aby ubrać się schludnie, czysto,aby nie mieć jakiś plam z sosu, i zielonych spodni, od trawy, trzeba też się ubrać przyzwoicie do okazji. Najlepiej ubrać się w kolorach czerni, bielu, granatu i szarości.

2. MAKIJAŻ-Drugi punkt, jest bardzo podobny do pierwszego,ale tutaj chodzi mi o makijaż. Jeśli się ktoś maluje, niech pomaluje się bardzo lekko. Nie nakładajcie kilo tapety na twarz.

3. FRYZURA-Jeśli już jesteśmy w klimatach wyglądu, to porozmawiajmy o włosach. Nie doczepiajcie żadnych warkoczyków kolorowych w stylu Barbie. Uczeszcie włosy, umyjcie, aby nie były tłuste. Można zostawić rozpuszczone,albo jakoś fajnie upiąć w koka.

4.OBUWIE- Można ubrać szpilki,ale jeśli ma się dobry wiek ( chyba wiecie o co mi chodzi, bo 10 latkach w szpilkach to nie za bardzo, każdy ma swój gusta, ale krzywo się zazwyczaj na to patrzy, dorośli, nauczyciele), jeśli zakładacie szpilki to trzeba umieć na nich chodzić, aby nie łazić jak kaczka. Bo ludzie będą mieli z Was bekę. Można też założyć baleriny, sandałki no i takie eleganckie buty.

5. UŚMIECH-Kolejną sprawą jest uśmiech, jeśli idziesz do szkoły nie zapomnij go wsiąść ze sobą. Wiem pierwszy września nie przyjemna data,ale nie warto być ciągle ze smutkiem na twarzy. Tylko pamiętajcie o umyciu zębów,aby zadbać o świeży oddech.

6. GŁOWĘ- Warto wziąć ze sobą głowę, wiem każdy ją ma ,ale warto jej używać. Słuchać co mówi nauczyciel, bo to jest ważne, i potrzebne w dalszym roku edukacji.

7. TELEFON, NOTATNIK- Można mieć telefon, najlepiej w pełni naładowany i wyciszony. Nie bawcie się nim , bo to jest nie zbyt fajne, i możecie w taki sposób okazać brak kultury. Lecz może się przydać na przykład,aby coś zanotować , zrobić zdjęcie rozkładu jazy autobusy,lub tp.
Można także wziąć ,ze sobą notatnik,aby notować ważne informacje.  

Życzę wam, udanego pierwszego dnia szkoły, tak jak całego roku szkolnego :)
W następnym BACK TO SCHOOL ,opowiem o mojej szkole :)
Jeszcze raz, życzę powodzenia ! :D

large.png

Nie możesz dodać komentarza.

  Wyświetlanie: od najstarszego | od najnowszego